Úvod > O nás > Školní vzdělávací program > Sklízíme plody podzimu

Sklízíme plody podzimu

V přírodě nastávají změny. Podzim se obléká do barevných šatů a ukazuje se nám v nevšední kráse. Budeme si všímat proměn kolem nás. Nabízí se nám celá řada možností využít výtvarných, pracovních, hudebních, dramatických a pohybových činností. Naučíme se, jak je důležité pro naše zdraví konzumovat ovoce a zeleninu, kterou právě na podzim sklízíme. Poznáme, jak které ovoce a zelenina voní, chutná, jakou má barvu, jak se sklízí a kdo všechno z ní má užitek. Děti se seznámí se životem zvířat a ptáků na podzim. Vycházky do lesa nám umožní poznat lesní plody, které jsou důležité pro přežití zvířátek v zimě, zjistí, kteří ptáci odlétají do teplých krajin a proč. Školní zahrada nám nabídne rozvíjet naše zdraví pohybem a pobytem na čerstvém vzduchu.

Podtémata:

• Plody babího léta (šípek, jeřabina, kaštan, žalud)
  • Na poli (sklizeň, polní práce)
  • Na zahradě (ovoce, zelenina)
  • V lese
  • Odlet ptáků